L1002567.jpg

Zagadka

Weteranka Stajni Arat — najstarsza mieszkanka naszej stadniny.

Zagadka ma już szereg swoich końskich dolegliwości związanych z wiekiem, ale staramy się jej pomóc jak tylko można. Dostaje specjalne pasze i dodatki dla starszych koni, a także ma swój własny "plan treningowy", czyli 20-minutowe spacery do lasu na stęp i galop. Zdarza jej się nawet wciąż wozić dzieciaki na swoim grzbiecie.

Zagadka jako młody 4,5 i 6 letni koń była w treningu sportowym, przygotowywano ją do konkursów w skokach przez przeszkody. Później dość długo była koniem jednego jeźdźca, by ostatecznie trafić do szkółki. Początki Zagadki z rekreacją były dość trudne, na szczęście niewiele jest już na tym świecie osób, które pamiętają, jaką zawrotną prędkość potrafiła rozwinąć na ujeżdżalni, o terenach strach wspomnieć. Z czasem jednak złagodniała i stała się ulubienicą wielu dzieci, świetnym koniem na lonżę, do nauki anglezowania jak i na pierwsze galopy.

Potrafiła też ciągnąć bryczkę — robiła to w parze z Maliwą, Fango, Marco Polo lub sama.

 
 
L1002630.jpg

Magia  

Magia urodziła się i całe dotychczasowe życie spędziła w stajni Arat. Po kilku latach pracy z jednym jeźdźcem zaczęła pracę w rekreacji. Zalety: energiczna, lekko odpowiada na łydkę, świetnie zagalopowuje ze stępa, dobrze pracuje na drągach Wady: czasem zbyt energiczna, nie znosi mocnej ręki i ciężkiego dosiadu. Jest dość wysoka i ma bardzo wydatny kłus. Nie nadaje się dla zupełnie początkujących jeźdźców. Jest przemiłą i bardzo urodziwą klaczą!

 
 
L1002718.jpg

Jasyr

Koń po karierze sportowej w skokach przez przeszkody. Od wielu lat na sportowej, aktywnej emeryturze, chodzi głównie pod jednym jeźdźcem jako koń czołowy prowadzący tereny. Przewodnik stada.

 
 
L1002612.jpg

Majorka

Piękna gniada klacz rasy szlachetna półkrew. Przez kilka pierwszych lat pracy pod siodłem była koniem jednego jeźdźca, jako dojrzała kilkuletnia kobyłka trafiła do szkółki, w której z powodzeniem przepracowała kilka lat. Świetna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych: do nauki anglezowania jak i lotnej zmiany nogi w galopie.  W roku 2018 wykupiona ze szkółki — obecnie we wspaniałych prywatnych rękach.

 
 
L1002662.jpg

Inka

Urocza, niewysoka, choć tęga i silna, klacz w typie prymitywnym (posiada tzw pręgę grzbietową). Z powodu niedużego wzrostu i bardzo równego, delikatnego kłusa, wykorzystywana głównie na lekcje dla początkujących jeźdźców.  Swoje imię zawdzięcza barwie sierści. Jest szefową stada i bardzo często przypomina o tym innym koniom ;)

 
 
DSC_5002.jpg

Helios

Niezwykle urodziwy wałach rasy śląskiej. Bardzo wszechstronny koń: jeżdżą na nim początkujący na lonży, można się na nim uczyć spokojnego galopu, w terenie wiele robi "za jeźdźca", jest pewny i bezpieczny. Ma bardzo wygodne wszystkie 3 chody. Do tego rewelacyjnie sprawuje się w zaprzęgu, jest bardzo silny.

Jego rozmiary nieco wprawiają w zakłopotanie początkujących jeźdźców (mimo iż nie jest wysoki, ale jego masa robi wrażenie), ale po pierwszej lekcji na nim przekonują się do niego. Na tegorocznych obozach letnich zyskał miano "poczciwego olbrzyma". Pieszczotliwie mówimy na niego "Heniu".

 
Lusia2.jpeg

Lusia

Stajenna maskotka rasy szetlandzkiej. Pokazuje najmłodszym, jak wygląda świat z końskiego grzbietu. Jej przysmaki to jabłka, marchewki i buraki. Niestety — chcąc dbać o linię, nie może spożywać ich w nadmiarze!

 
 
L1002675.jpg

Bajka

Śliczna i energiczna klacz o wpadającej w oko, srokatej maści. Bardzo przyjemna do jazdy z powodu miękkich chodów. Pracuje zarówno na lonży, jak i pod bardziej zaawansowanymi jeźdźcami. Lubi jeździć w tereny.

 
 
DSC_5047.jpg

Scooby

Srokaty wałach, najlepszy kumpel Heliosa ☺ Koń o dość mocnym charakterze, dla zdecydowanych jeźdźców. Czasami wykonuje różne polecenia bez komendy, np. zagalopowania :) Jest okropnym żarłokiem.

 
 
DSC_5090.jpg

Marcel

Wesoły kucyk rasy felińskiej, mierzy niewiele ponad 130 cm wzrostu w kłębie. Bardzo ładnie umaszczony — jest maści bułanej. Z racji wzrostu jest oczywiście ulubieńcem najmłodszych jeźdźców. Świetny na pierwsze kłusy jak i zagalopowania. W terenie zawsze idzie ostatni!

 
 
L1002509.jpg

Vergara

Przepiękna klacz pełnej krwi angielskiej. Koń prywatny w treningu sportowym pod młodą utalentowaną amazonką.

 
 
50750992_1173508732804869_5810321986701754368_n.jpg

Rudy

Spokojny wałaszek, koń rodzinny pewnej wrocławskiej familii.