Zajęcia dla dzieci w Stajni Arat

W naszej stajni naukę jazdy konnej prowadzimy dla dzieci od 8 roku życia. Jednak młodsze dzieci również pragną przyjeżdżać do stadniny i spędzać czas z końmi. Dotychczas takim maluchom oferowaliśmy jedynie przejażdżki, czyli oprowadzanki (na kucykach lub dużych koniach), jednak wsłuchując się w potrzeby dzieciaków, postanowiliśmy stworzyć zajęcia dedykowane także im.

Drugą grupą dzieci, dla których są nasze zajęcia, są osoby, które mogą już rozpocząć naukę jazdy konnej (mają skończone 8 lat), lub nawet już ją rozpoczęły, jednak chciałyby spędzać więcej czasu z końmi, ucząc się ich pielęgnacji, siodłania, karmienia.

Dlatego od zeszłego roku prowadzimy w naszej stadninie Zajęcia Ruchowe z Końmi. Są to zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 5–7 lat oraz 8–11 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają około 1,5 godziny.

Podczas zajęć dzieci uczą się:

  • jak zachowywać się przy koniach i innych zwierzętach (psach, kotach, kozach, kurkach)

  • jak czyścić konie i je pielęgnować,

  • jak zachować czystość w boksie konia,

  • jak karmić konie,

  • jak nazywają się elementy sprzętu jeździeckiego i jak je utrzymywać w czystości

...i wiele innych rzeczy!

Na każdych zajęciach dziecko siedzi na koniu około 10-15 minut, jest to lekcja na lonży, oprowadzanka lub spacer na końskim grzbiecie po pastwisku lub do lasu.

Podczas niepogody więcej czasu spędzamy w budynku stajni, na hali oraz w ogrzewanym pomieszczeniu, natomiast nigdy nie odwołujemy zajęć!

Do grupy można dołączyć, jak i zrezygnować w każdej chwili (pod warunkiem dostępności wolnych miejsc), można w nich również uczestniczyć jednorazowo, traktując np jako przygotowanie do rozpoczęcia nauki jazdy konnej.

Dzieci bardzo chętnie przychodzą do stajni, spędzają czas ze zwierzętami i na powietrzu - pamiętajmy, że kontakt z naturą jest głęboko zakorzeniony w każdym człowieku i nie można z tego rezygnować!

W roku szkolnym 2019/2020 zajęcia odbywają się:

  • od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

  • w soboty o godz. 11.00 oraz 13.00

    Koszt zajęć to 130 miesięcznie (za 4 lub 5 wejść, jak wypada w kalendarzu). Jednorazowe wejście kosztuje 40 zł. Na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać. Zajęcia prowadzi p. Andżelika Mroczek, tel. 782 534 520

Serdecznie zapraszamy!

Ewa Chrzan