Zapisz się na jazdę konną!

Z nowym rokiem szkolnym, po przerwie na letnie obozy konne, ponownie ruszyły zapisy na jazdę konną.
Osoby rozpoczynające naukę jazdy powinny skorzystać z kilku - kilkunastu lekcji indywidualnych - termin lekcji uzgadnia się z instruktorem (tel. 530 30 51 51), w godzinach:

od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00

sobota 10-18

niedziela 10-15

Osoby potrafiące już jeździć konno (wymagane umiejętności: ruszyć stępem, zatrzymać, ruszyć kłusem, anglezować, poprawnie trzymać wodze) zapraszamy na lekcje grupowe. Grupy liczą 3-5 osób. Dobrze jest dopasować się poziomem umiejętności do właściwej grupy. Tutaj również warto wykonać telefon do instruktora (530 30 51 51) , opisać swoje umiejętności i spróbować zgrać termin z którąś z grup.

Zwykle grupy tworzą się:

od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00

sobota 10-18

niedziela 10-15

Jeźdźców prosimy o przybycie 30-20 minut przed jazdą i samodzielne przygotowanie - wyczyszczenie i osiodłanie koni (oczywiście instruktor pomaga tym, którzy tego potrzebują). Po jeździe zwyczajowo też każdy samodzielnie rozsiodłuje i oporządza konia.

Jazdy konne odbywają się nie tylko na ujeżdżalni - często wyjeżdżamy w tereny, na spacery konno do lasu. Mogą w nich uczestniczyć nie tylko zaawansowani, już galopujący jeźdźcy, ale również osoby, które opanowały tylko kłus anglezowany - wtedy spacery są spokojniejsze, wolniejszym tempem, po łatwiejszym terenie, bez galopów. Świat widziany z końskiego grzbietu na prawdę wygląda zupełnie inaczej!

Dlaczego warto uprawiać jeździectwo?

Podczas jazdy konnej pracuje bardzo wiele mięśni całego ciała, zwłaszcza korpusu, co ma potem przełożenie na trzymanie poprawnej sylwetki na co dzień. Dodatkowo konie uczą stanowczości, a jednocześnie delikatności, precyzji, sumienności i konsekwencji. Jazda konna to na prawdę piękny sport!

Zapraszamy do nas na konie!

Stajnia Arat, Golędzinów, al. Jeździecka 1

55-120 Oborniki Śląskie

Ewa Chrzan